Publikacje

Uwielbiam zamykać się w swoim świecie i dawać upust fantazji. Za każdym razem, gdy tworzę, myślę o emocjach, o tym jak potrafią zniewolić kobiety, o ich sile, której czasami również się poddaje. Ponieważ w obecnych czasach promuje się obojętność i ukrywanie prawdziwych uczuć, postanowiłam, że będę pisać pod prąd i chwytać wszystko, co z emocjami i kobiecością jest związane.

Album Literacki „Sztuka kochania… siebie w 15 aktach”

W 2015 roku wraz z grudziądzkim fotografikiem stowrzyliśmy Album Literacki pt. „Sztuka kochania… siebie w 15 aktach”. Jest to połączenie moich krótkich tekstów poetyckich pisanych prozą z jego zdjęciami, a w tym przypadku, czarno – białymi aktami kobiecymi. Naszym celem było pokazanie kobiecej delikatności oraz różnorodności emocji, która oplatała ich ciała. W tej pozycji znajduje się 15 aktów, do których przyporządkowane są dwa teksty opisujące uczucia lub sytuacje, w których każda z kobiet może odnależć część siebie. Obecność wiellu figur retorycznych tworzy tekst bardziej uniwersalnym, a jednocześnie sprawia, że czytelnik sam decyduje o ich znaczzeniu. Zdjęcia przedstawiające np. obojczyk, lub splecione dłonie, mają stanowić pewnego rodzaju soczewkę, przez którą można oglądać słowo pisane.

Pozycja ta jest dostępna w formie pdf, epub i mobi w większości księgarń internetowych oraz jako mp3 w Audiotece.

Powieść „Róża i ludzie miasta”

Co się dzieje, gdy emocje przejmują nad nami kontrolę do tego stopnia, że czujemy się, jakbyśmy byli tylko gośćmi w swoim ciele? Jak odnbależć siebie w świecie, który preferuje jednolitość i spełnianie oczekiwań innych? Na te pytania próbuje odpowiedzieć trzydziestoletnia Róża, która ma wrażenie, że nie pasuje do tego świata. Po kolejnym nieudanym związku wraca do domu rodzinnego, gdzie matka przekazuje jej zapomniany prezent, który miała dostać na osiemnaste urodziny od swojej matki chrzestnej, Anastazji. Główna bohaterka znalazła w nim list, w który zmieni jej życie. Ciotka, zwna a przez matkę Róży, trzepniętą ciotką Aną, dzieli się z w nim swoją historią oraz obawami, które miała, gdy była nastolatką. Wskazuje, że jeśli mają podobne spostrzeżenia na temat swojego ciała i kontrolujących go emocji to Anastazja ma na to sposób.

Czy wybór miast był przypadkowy, a jeśli nie to czy był słuszny i spełnił swoje zadanie? Czy podróż po trzech miastach może pomóc dziewczynie w rozwiązaniu jej problemów z samą sobą? Jak się potoczą jej losy i w jaki sposób wpłyną ludzie, których pozna na swojej drodze?

Tego dowiecie się między innymi czytając moją powieść. Ale fabuła to tylko jedna z form, którą użyłam, bny przekazac coś czytelnikowi. Każdy z bohaterów i miejsc ma drugie dno i swoją własną przenośnię, dzięki czemu powieść jest wielowarstwowa i pełna metafor.

Gdy pisałam „Różę”, chciałam przede wszystkim pokazać kilka metod, w jaki sposób można poradzić sobie z atakami paniki, kołatającymi się w głowie myślami, czy niską samooceną. Dopiero po ponad dwóch latach zrozumiałam, że tak naprawdę jest to swojego rodzaju „przywitajka” dla kobiet z ADHD, zwłaszcza tych, które dostały diagnozę w wieku dorosłym.

Powieść „Róża i szklana dusza”

W pierwszej części przedstawiłam czytelnikom pojęcie „ludzi – miast” oraz przestraszoną Różę, która nie mogła się dogadać ze swoim ciałem. Druga część, to „szklana dusza”, która jest pełna tajemnic i delikatności oraz pewniejsza siebie i swojej wartości Róża, poddana kolejnym próbom i wyzwaniom. Tym razem nasza tytułowa bohaterka poleci m.in. do Paryża, gdzie spróbuje swoich sił jako asystentka, a później członek jednego z nowopowstałych oddziałów produktówVIP francuskiej szklarni. Bez znajomości francuskiego, z duszą na ramieniu i nadzieją w przestraszonym sercu, Róża stara się sprostać wszystkim zadaniom, które dostaje od swojej zwierzchniczki. Czy odnajdzie się w zupełnie innym świecie? Czy praca spełni jej oczekiwania? Czy spotka na swojej drodze sprzymierzeńców, a może kogoś, kto zamieszka w jej sercu na dłużej?

Druga część „Róży” nie stroni od problemów, które powoduje ADHD u kobiet (i nie tylko kobiet). Nie mogę Wam więcej zdradzić, ponieważ ta część nie pojawiła się jeszcze w druku. Czekam na informacje od wydawcy, kiedy pojawi się w księgarniach 🙂

Nad czym obecnie pracuję…

Kryminał

Postanowiłam zmierzyć się z gatunkiem, który w moich dłoniach pojawia się najczęściej 🙂